Figyelem! Április 1-től változnak a Billingo árai!

Figyelem! Április 1-től változnak a Billingo árai!

Fizess elő március 31-ig bármely számlázóra, Billingo Business vagy Billingo One csomagra és betonozd be a mostani árakat akár több évre!

maradt az akció végéig
maradt az akció végéig
Bezárás
Billingo.hu A Billingo online számlázó blogja. Gyors és élvezetes elektronikus számlázás.
Blog / Startup sztorik / 10 gyakori hiba, amivel a star…
Startup sztorik - 2019.05.20. - 3 p. olvasás

10 gyakori hiba, amivel a startup vállalkozások elkaszálják a saját jövőjüket - 2. rész

Félreértett fogyasztók, átláthatatlan és lassú rendszerek, túlzott ragaszkodás? Csak néhány azon hibák közül, amelyekkel cikkünk első részében bővebben is foglalkoztunk. Amelyeket a startupok rögtön a kezdetekkor elkövetnek, ezzel jelentős gátat szabva a lehetőségeiknek. Ezúttal újabb gyakori, de könnyedén elkerülhető hibákat gyűjtöttünk össze. Ugye Te egyikbe sem sétálsz bele?

Billingo Startup

6. Az új technológiák mellőzése

Cikkünk első részében már említettük, hogy a túlzottan merev ragaszkodás a cégalapítás előtt megálmodott termékhez vagy szolgáltatáshoz igen gyakori hiba. Természetesen ugyanez igaz a munkafolyamatokra és az ezekhez használt eszközökre. Sok startup nem mer a legújabb technológiákhoz nyúlni, inkább a már bevált, de szép lassan elavuló módszerekkel dolgozik. Ez könnyedén a hatékonyság rovására mehet, pedig ennek kimaxolása a versenyben maradás és előrelépés egyik kulcsa lehet.

Billingo tipp: egy program segítségével például rengeteg időt és energiát spórolhatsz meg az olyan időrabló feladatokon, mint a számlázás. És még csak nagy kiadásokra sem kell gondolni. Mutatjuk is, hogyan »

7. Túl későn érkező vagy teljesen hiányzó befektetések

Számos startup nemcsak az új technológiák bevezetésével, hanem a komolyabb befektetésekkel is igen óvatos. Ez önmagában még nem lenne hiba, viszont előbb-utóbb eljön az a pillanat, amikor nem halogathatod tovább a komolyabb fejlesztéseket, ha növekedni szeretnél.

Sokan például abba buknak bele, hogy erőn felül, egyedül próbálnak megbirkózni a fejlődéssel járó többletmunkával ahelyett, hogy új kollégát vennének fel. De az imént említett technológiai fejlesztések is megkövetelhetnek extra anyagi ráfordításokat és új eszközöket. Ezek hiányában értelemszerűen csökken a hatékonyság és akár az is előfordulhat, hogy a cég nem tudja megfelelő minőségben kiszolgálni vásárlóit, akik elfordulnak tőle.

8. Változásmenedzsment pontos tervek és célok nélkül

A változásmenedzsment a nagyobb cégeknek is óriási kihívást jelent, hát még az induló vállalkozások számára! Óriási hiba lenne azt gondolni, hogy csak azért, mert egy startup, könnyedén alkalmazkodik a fejlődés során megváltozó körülményekhez és követelményekhez.

Pedig pont, hogy ezek az igazán drasztikus változások. Hiszen ebben a szakaszban kell jelentősen átalakítani például a szervezeti struktúrát, a termelési rendszereket, a beszerzési folyamatokat, a termékportfóliót. És sok egyebet. Ez pedig komoly tervezés és konkrét célok megfogalmazása nélkül kudarcra ítélheti a legjobb ötletet és a leglelkesebb vállalkozót is.

9. A megfelelő hierarchia és a csapatkémia hiánya

Amint felveszed az első munkatársakat, vállalkozóból hirtelen vezetővé is kell válnod. A kollégák motiválásán és vezetésén kívül azonban sok startup nem fordít elég figyelmet arra, hogy a feladatokat, felelősségeket és jogosultságokat pontosan letisztázza. Ennek hiánya konfliktusokhoz vezethet és a hatékonyságot is erősen csökkenti.

Az egyértelmű és jól működő szervezeti hierarchia kiépítésén kívül nem szabad megfeledkezni a „csapatkémiáról” sem. Hogy a munkatársak miként viszonyulnak egymáshoz, hogyan tudnak együtt dolgozni. Hogy alapvetően milyen hangulatot teremtenek, szintén kulcsfontosságú.

10. Túl alacsony ráfordítás az értékesítési folyamatokra

Lehet akármennyire zseniális ötlet a terméked vagy szolgáltatásod mögött, ha a vásárlók egyszerűen nem hallanak róla. Tény, hogy még a legjobb, legforradalmibb áru sem adja el önmagát. Ennek ellenére igen gyakori hiba, hogy a marketingre és az értékesítési folyamatokra nem szívesen költenek a startupok.

Még több könnyedén elkerülhető hibáról rántjuk le a leplet

Cikkünk első részében 5 további olyan gyakori hibát mutattunk be, amelyekkel a startupok maguk alatt vágják a fát. Nézd meg őket most a Billingo blogban »

Regisztrálj a Billingóra most »

Címkék

Blog cikk értesítő

Blog cikk értesítő

Iratkozz fel, ha szeretnél tudni a számlázással kapcsolatos legfrissebb hírekről és érdekelnek az akciók.

Back to Top
online számlázás vállalkozás NAV nav online számla KATA adózás könyvelés webáruház kéziszámla marketing integráció koronavírus szakértői cikk számlasablon biztonság számlázó program váltás pályázat digitális archiválás átalányadó Billingo ajánlói rendszer fintech áfa pénztárgép API ügyfélszolgálat devizás számlázás online fizetés GDPR kiva bankszámlaszám adóváltozás 2023 adózás tao webshop létrehozás digitalizáció övtj napelem-pályáza napelem pályázat napelem napkollektor pályázati kiírás tender pályázati feltételek shopify patreon etsy weboldal digitalizálás költségcsökkentés egyéni vállalkozás hipa biztosítás egészségbiztosítás vállalati egészségbiztosítás számla kelte számla teljesítés fordított áfa fordított adózás teszor teáor prémium magyar állampapír infláció inflációkövetés inflációkövető PMÁP befektetés helyi iparűzési adó iparűzési adó adókártya adóazonosító jel adóazonosító őstermelő őstermelők őstermelő adózás kiegészítő őstermelői tevékenység ingatlan bérbeadás vállalkozóként ingatlan bérbeadás lakás kiadás katásként átalányadózó lakáskiadás kiadó ház adókonferencia adózás 2023 adótörvény digitális névjegykártya beszállító beszállítás áremelés munka törvénykönyve mtk. munkajog változások minimálbér garantált bérminimum teljesítménybér szocho 30 év alatti anyák kedvezménye adómentes adóalap összeghatár adószámos magánszemély briefly meska