A kérdés teljesen érthető a felhő alapú rendszerek korában. Viszont aggodalomra semmi okod, hiszen a számlázó programok sokkal biztonságosabbak, mint azt elsőre gondolnád. Ha eddig csak ez tartott vissza attól, hogy sokkal modernebb és gyorsabb megoldásra cseréld a körülményes kézi számlatömböket, akkor itt az idő leszámolni a kételyekkel. Íme, a legfontosabb tudnivalók a számlázó programok biztonságával kapcsolatban tömören és átláthatóan.

Szigorú törvények garantálják számláid és adataid biztonságát
A számlázók működését törvények szabályozzák, amelyek természetesen a felhasználókat védő biztonsági követelményeket is megfogalmaznak. Vagyis a NAV előírásainak megfelelő programokkal számláidat is biztonságban tudhatod. Kockázatot inkább olyan korábban vásárolt számlázók jelenthetnek csak, amelyeket a fejlesztők „magukra hagytak”, már nem forgalmaznak. Így évek óta nem érkezett hozzájuk semmiféle frissítés és ennek okán jó eséllyel az adóhivatal követelményeinek sem felelnek már meg.
Biztonságos számlázás a Billingóval
Találni persze néhány olyan számlázó programot is, ahol a NAV által előírt követelményeken felül is jó néhány fejlesztés készült a még biztonságosabb számlázás érdekében. Ebbe a sorba tartozik a Billingo is, ahol számláid és adataid védelmét szolgálja:
-
a szerverek védelme: a Billingo szerverei az ország egyik legnagyobb és legbiztonságosabb szervertermében találhatóak. Állandó technikai és biztonsági felügyelet mellett.
-
a titkosított kommunikáció: a Billingót titkosított SSL csatornán, https biztonsági protokollon keresztül érheted el. Vagyis a böngésző és a szerverek közötti adatforgalom titkos és visszakövethetetlen.
-
a folyamatos, titkosítással ellátott biztonsági mentés: AES titkosítást használó, földrajzilag is különböző helyeken található adatbázisokban tároljuk adataidat. Ezekről 3 óránként több titkosított biztonsági mentés készül.
-
a kétlépcsős bejelentkezés: az extra védelmi vonalnak hála még akkor sem tudna belépni a fiókodba egy hacker, ha megszerezné a jelszavadat. Ehhez ugyanis a mobilodon generált második biztonsági kulcsra is szüksége lenne.
-
a biztonságos bankkártyás fizetés: a nemzetközi szabványoknak és biztonsági előírásoknak megfelelő, Level 1 PCI DSS minősített szolgáltató, a Braintree biztosítja. A Billingo pedig nem tárol semmiféle információt a bankkártyákról.
A felhasználó is sokat tehet a számlák és adatok biztonságért
Fontos kiemelni azonban a felhasználók szerepét is. Hiszen gyakran egy túl gyenge jelszó vagy éppen a hozzáférések és jogosultságok nem megfelelő szabályozása jelenti a biztonsági kockázatot. Ez azonban egy kis odafigyeléssel, a kollégák megfelelő tájékoztatásával és belső adatvédelmi szabályzat kialakításával (vagy kibővítésével) könnyedén elkerülhető.
Tudtad? A Billingónál minden egyes felhasználó (így például a könyvelő vagy részlegvezető) számára külön jogosultságot és hozzáférést állíthatsz be.
Tényleg biztonságosabbak a telepíthető számlázó programok?
Nem, a tévhitekkel ellentétben a felhő alapú számlázók legalább annyira biztonságosak (sőt sok esetben még biztonságosabbak is), mint a telepített szoftverek. Ha belegondolsz ebben nincs is semmi ördöngösség. Hiszen hiába használsz „dobozos programokat”, ha a saját szervereidről ugyanúgy kiszivároghatnak adatok, amint rákapcsolódsz az internetre. Ráadásul ahogyan fentebb is említettük, a Billingo is remekül példázza, hogy milyen komolyan védett szerverparkokkal képes dolgozni egy online számlázó.
De az adóhivatal azért csak belelát a számlázómba a NAV-bekötés óta, igaz?
Nem, ez sem igaz ebben a formában. Az adatszolgáltatásra kötelezett, vagyis legalább 100 ezer forint áthárított ÁFA-t tartalmazó számlák adatait látják csak. És azokat is csak az Online Számla rendszerében. Ahová Te, vagy az általad használt program beküldi őket, miután beállítottad, magába a számlázóba természetesen az adóhivatal sem tud belenézni.
Kezdj Billingózni és fedezd fel a szuper kényelmes és biztonságos, villámgyors számlázás élményét egy hónapig ingyen, kötelezettségek nélkül!
Regisztrálj a Billingóra most »