A díjbekérőkkel felgyorsíthatod a fizetési folyamatot, minimalizálhatod céged kintlévőségeit és elkerülheted a kellemetlen ÁFA-tartozásokat. A legjobb az egészben pedig az, hogy a Billingóval néhány kattintással, másodpercek alatt kiállíthatod őket. Hoztunk is egy kis segítséget egy villámgyors, képes útmutató formájában és persze a legfontosabb tudnivalókat is kiválogattuk Neked.

Mi is pontosan a díjbekérő (proforma)?
Amennyiben Te már rutinos vagy a proforma világában, akkor ugorj egyből a felsorolás végére, vagyis a képes útmutatóra. Ha viszont még soha nem hallottál a díjbekérőkről, akkor érdemes villámgyorsan átfutni, hogy pontosan miről is van szó, hiszen ezekkel a bizonylatokkal:
- gyorsabb fizetésre ösztönözheted vásárlóidat,
- minimalizálhatod céged kintlévőségeit és az anyagi kockázatot,
- elkerülheted az ÁFA-tartozásokat.
Dióhéjban összefoglalva, hogy miként is néz ki ez a valóságban:
- a megrendelés beérkezése után kiállítasz egy díjbekérőt,
- ekkor még nem keletkezik ÁFA-fizetési kötelezettséged,
- sem pedig kintlévőséged, hiszen csak akkor kapja meg a vásárló a terméket/szolgáltatást miután kifizette a díjbekérőt,
- az összeg beérkezése után kiállítod a számlát
- és persze átadod a terméket vagy teljesíted a szolgáltatást.
ÚTMUTATÓ - Így állíthatsz ki díjbekérőt másodpercek alatt néhány kattintással
1. lépés – belépés a Billingo fiókodba
Miután beléptél, rögtön a „Számlák” menüpontban találod magadat, itt kattints a jobb felső sarokban az „ÚJ SZÁMLA” feliratú zöld gombra.
2. lépés – a szükséges mezők kitöltése
A következő ablakban töltsd ki a mezőket úgy, mintha számlát állítanál ki. Ezt a folyamatot felgyorsíthatod, ha átveszed a szükséges adatokat a partner- és a termékadatbázisból.
3. lépés – a díjbekérő mentése és a küldés módjának kiválasztása
Ha a kitöltésnél megadod az e-mail címet és az oldal alján "a Billingón keresztül küldöm" opciót választod, akkor a mentés után azonnal kiküldi a rendszer a díjbekérőt. Ha a díjbekérőt inkább postán küldenéd el, akkor a korábbiakhoz hasonlóan egyszerűen nyomtasd ki.
Ha készen vagy, kattints az oldal alján található „MENTÉS” feliratú zöld gombra, majd a felugró ablakban válaszd a „DÍJBEKÉRŐ” opciót.
5. lépés – számla létrehozása díjbekérőből
Miután a vásárló fizetett, természetesen egy végszámlát is ki kell állítanod, viszont ezt megteheted a díjbekérőből. Méghozzá három különböző módon is, ahogy Neked kényelmesebb.
- Az első megoldás, hogy a számla lista művelet oszlopában a három pontot ábrázoló ikonra, majd a "SZÁMLA KÉSZÍTÉSE" sávra kattintasz. Ezt követően felugró ablakban meg kell erősítened, hogy valóban szeretnéd-e elkészíteni a számlát. Az OK gombra kattintva azonnal elkészül a számla. Ebben az esetben a teljesítés dátuma az a nap lesz mikor a végszámlát készíted. A fizetési határidőt pedig annak megfelelően számolja a rendszer amit a díjbekérőn beállítottál.
- Ha módosítani szeretnél az adatokon, akkor a művelet oszlopban található lehetőségek közül a "MÁSOLÁS" feliratú sávot kell választanod. Ezzel létrehozol egy piszkozatszámlát, ami a jelenlegi díjbekérővel mindenben megegyezik, az adatok ellenőrzése esetleges módosítása után mentheted számlaként.
- Harmadik opció, hogy a díjbekérő státusz ikonjára kattintva megjelölöd fizetettként. Az ablak alján található checkboxot kipipálása és a művelet lezárása után a rendszer kiállítja helyetted a számlát.
Egyéb fontos tudnivalók díjbekérő (proforma) témában
- Milyen esetekben a leghasznosabb a proforma?
- Számlának minősül a díjbekérő?
- Milyen tartalmai elemeknek kell szerepelnie a proformán?
- Kell sorszámozni és keltezni a díjbekérőt?
Ezeket és sok egyéb égető kérdést is megválaszol korábbi cikkünk, amelyben összegyűjtöttünk minden fontos elméleti tudnivalót a díjbekérőkkel kapcsolatban »
Fedezd fel a szuper kényelmes és villámgyors e-számlázás élményét, Billingózz egy hónapig ingyen, bármiféle kötelezettség nélkül »