Villámakció CSAK MA: 2 hó ingyen

Villámakció CSAK MA: 2 hó ingyen

Fizess elő bármelyik Billingo szolgáltatásra, és ha még ma ki is fizeted, 2 ingyenes hónappal hosszabbítjuk meg az előfizetésedet! Kuponkód: PLUSZ2HO

maradt az akció végéig
maradt az akció végéig
Bezárás
Billingo.hu A Billingo online számlázó blogja. Gyors és élvezetes elektronikus számlázás.
Blog / Egyéb / Részszámla kiállítása lépésről…
Egyéb - 2020.10.16. - 1 p. olvasás

Részszámla kiállítása lépésről lépésre

Bonácz Zsolt
Bonácz Zsolt Adótanácsadó, adószakértő

A részszámla nem ugyanaz, mint az előlegszámla, ezért az sem mindegy, hogyan állítjuk azt ki. ☝️ Megmutatjuk a helyes módot.

részszámla

Mi az a részszámla?

Részszámlát olyan esetekben kell kiállítani, amikor az ügyletben érintett felek a termékértékesítés, vagy szolgáltatásnyújtás teljesítését szakaszokra bontják. 

Részteljesítésekben akkor lehet megállapodni, ha az ügylet tárgya természetben osztható, valamint ennek nincs egyéb akadálya. Ilyenkor meghatározzák az egyes részteljesítések tartalmát és ellenértékét. A részszámla nem azonos az előlegszámlával és a részletfizetéssel sem.

Nem vagy képben az előlegszámlával kapcsolatban? Tudj meg többet itt! >>

Milyen esetekben kell részszámlát kiállítanod?

A részteljesítésekben való megállapodás legjellemzőbb az építőiparban. Amennyiben a munka bizonyos – partnerek által meghatározott - része elvégzésre került és a megrendelő elismerte a teljesítést.

Hogyan tudsz részszámlát kiállítani?

Minden egyes részteljesítésről önálló részszámlát kell készíteni.

A részszámlának nincs különös adattartalma. Ugyanazokat az adatokat kell feltüntetni, mint egy normál számlában. Értelemszerűen a részteljesítés tartalmát kell megadni, a teljesítés időpontjaként pedig a részteljesítés napját szükséges beírni. 

Kötelezően nem kell tartalmaznia, hogy hányadik részteljesítést számláztad, de ezt saját döntésed alapján megteheted .  

Ugyanúgy, ahogy előlegszámla kiállítása esetén, részteljesítésnél is készül végszámla, amely az utolsó részteljesítés számlázását jelenti. A részszámlák áfa nélküli ellenértékét árbevételként kell figyelembe venni, valamint a részteljesítés ellenértéke után fel kell számítani az áfát, kivéve adómentesség esetén. Ha fordított adózás irányadó, akkor ugyancsak nem kell áfát felszámítani.

Számlázásról, vállalkozásról még több infót itt találsz >>

Címkék

Blog cikk értesítő

Blog cikk értesítő

Iratkozz fel, ha szeretnél tudni a számlázással kapcsolatos legfrissebb hírekről és érdekelnek az akciók.

Back to Top
online számlázás vállalkozás NAV nav online számla KATA adózás könyvelés webáruház kéziszámla marketing integráció koronavírus szakértői cikk számlasablon biztonság számlázó program váltás pályázat átalányadó digitális archiválás Billingo ajánlói rendszer fintech áfa API pénztárgép ügyfélszolgálat devizás számlázás online fizetés GDPR bankszámlaszám kiva adóváltozás 2023 adózás tao webshop létrehozás digitalizáció adóbevallás egészségbiztosítás vállalati egészségbiztosítás adathalászat övtj napelem-pályáza napelem pályázat napelem napkollektor pályázati kiírás tender pályázati feltételek shopify patreon etsy weboldal digitalizálás költségcsökkentés egyéni vállalkozás hipa biztosítás kiégés burnout esélyegyenlőség társadalmi felelősségvállalás számla kelte számla teljesítés fordított áfa fordított adózás teszor teáor prémium magyar állampapír infláció inflációkövetés inflációkövető PMÁP befektetés helyi iparűzési adó iparűzési adó adókártya adóazonosító jel adóazonosító őstermelő őstermelők őstermelő adózás kiegészítő őstermelői tevékenység ingatlan bérbeadás vállalkozóként ingatlan bérbeadás lakás kiadás katásként átalányadózó lakáskiadás kiadó ház adókonferencia adózás 2023 adótörvény digitális névjegykártya beszállító beszállítás áremelés munka törvénykönyve mtk. munkajog változások minimálbér garantált bérminimum teljesítménybér