Bár sokáig úgy tűnt, nem sok esély van arra, hogy az eredeti terveknek megfelelően, valóban 2017. január 1-től megvalósuljon az online pénztárgépek kiterjesztése, úgy tűnik lassanként az összes akadály elhárul. Van helyettük más probléma!

Kötelező online pénztárgép használat
Az érintett 20 000 vállalkozásnak tehát mindössze 3 hónapja maradt, hogy a NAV-tól üzembehelyezési kódot kérjen. Emellett beszerezze az „átszemélyesítésre alkalmas”, modernizált pénztárgépeket. Eddig ez utóbbi tűnt a legnagyobb akadálynak, de a gazdasági tárca 2016. október 12-i tájékoztatása szerint két új pénztárgéptípus kapott engedélyt. Ezek közül az egyik hordozható pénztárgép, így a nem helyhez kötött tevékenységet végzők számára is alkalmas. Az új műszaki paraméterekkel bíró pénztárgépek „átszemélyesíthetők”, vagyis egy viszonylag egyszerű szoftverfrissítést követően más vállalkozó is használhatja majd azokat. Így az új típusú pénztárgép eladható vagy bérbe adható.
2017. január 1-től tehát a...
- gépjárműjavítást- és karbantartást végző cégeknek
- a gépjármű kiskereskedőknek
- a motorkerékpár alkatrész kereskedőknek és javítóknak
- a plasztikai sebészeteknek
- a diszkó- és táncterem működtetőknek
- a mosodáknak
- a masszázsszalonoknak
- a fogyasztó- és karcsúsítószalonoknak
- a fitnesz- és testépítő kluboknak
- a taxisoknak
- a pénzváltóknak
is online pénztárgépet kell majd használniuk.
Arról továbbra sincs hír, hogy milyen feltételekkel kell majd átállni az adóhivatallal tartandó folyamatos kapcsolatra. Nincs információ az új pénztárgépek áráról és arról sem, hogy számíthatnak-e vissza nem térítendő támogatásra.
Ez azért is fontos, mert a korábbi online pénztárgép bevezetéskor ismert költségekkel számolva az online pénztárgép bevezetése akár több mint 100 000 Ft-ba is kerülhet. Ehhez kapcsolódnak még a havi fenntartási költségek és az éves felülvizsgálat díja is. Válogatni nem nagyon lehet majd, hiszen jelenleg kétféle pénztárgéptípusról beszélnek. A vissza nem térítendő támogatás nélkül az online pénztárgépek bevezetése nagyon sok, érintett vállalkozásnak okoz majd megterhelő anyagi nehézséget.
Az online pénztárgép kiváltásának elkerülésére jelenleg egyetlen törvényes eszköz létezik.
Online pénztárgép helyett megoldás a számlaadás
A Billingo online számlázó programmal
- bármikor, bárhol, bármilyen internetkapcsolattal rendelkező eszközről lehet számlázni,
- nem helyhez kötött szolgáltatást végzők számára is ideális választás,
- a számlát azonnal, e-mailben is el lehet küldeni,
- nincs szükség nyomtatóra,
- pillanatok alatt beszerezhető és akár azonnal használható,
- havonta csupán 780 Ft-ba kerül.
Egyetlen hátránya, hogy a számlázáshoz szükség van a vevő adataira, de a legtöbb esetben ezek egyébként is rendelkezésre állnak.
Nincs még Billingo fiókod? Regisztrálj egyet MOST akár teljesen ingyen »