Figyelem! Április 1-től változnak a Billingo árai!

Figyelem! Április 1-től változnak a Billingo árai!

Fizess elő március 31-ig bármely számlázóra, Billingo Business vagy Billingo One csomagra és betonozd be a mostani árakat akár több évre!

maradt az akció végéig
maradt az akció végéig
Bezárás
Billingo.hu A Billingo online számlázó blogja. Gyors és élvezetes elektronikus számlázás.
Blog / Tippek / Billingo bejelentkezés ➡️ így …
Tippek - 2015.03.16. - 3 p. olvasás

Billingo bejelentkezés ➡️ így lesz tökéletesen biztonságos felhasználói fiókod

Egyre fejlettebb kibervédelemre van szükség már ahhoz, hogy ne legyen feltörhető 1-1 webes felületünk. Az adataink védelme fontos, legyen szó social media felületről vagy az online számlázónkról, mindegyik oldalon lehetnek fenn szenzitív anyagok. Bárki feltöltött fotójával vissza tudnak élni a hekkerek, és az se jó, ha a pénzügyeink adatai kiszivárognának. Hogyan őrizhetjük meg a biztonságunk például a Billingo fiókunkban? Mutatjuk, mi mivel védünk téged!

Biztonságos kétfaktoros bejelentkezés

A számlázó programok biztonságos használata kulcsfontosságú, már csak a benne tárolt adatok jellege miatt is. Erre a Billingo fejlesztésekor is különös hangsúlyt fektettünk. Alapvető lehetőségként kínáljuk a kéttényezős bejelentkezést (Multi-factor authentication), amely rendkívül könnyen beállítható. Miért van erre szükség, miért lesz ettől biztonságosabb a Billingo fiókod és mit is jelent ez tulajdonképpen? Összegyűjtöttük.

Mit jelent a kétfaktoros bejelentkezés?

A kezdetekkor a Billingo fiókodba a regisztráció során megadott e-mail címmel és jelszóval tudtál belépni. Előfordulhatott azonban, hogy a fiókodat egy másik számítógépről vagy böngészőből szeretted volna használni. Ma már egy plusz szűrőt is alkalmazhatsz akkor, ha annak biztonságosságáról nem vagy 100%-osan meggyőződve: a kétfaktoros bejelentkezés miatt ilyen esetekben is nyugodtan számlázhatsz.

A módszer lényege, hogy a bejelentkezéskor a program a felhasználó azonosításához nem egy, hanem két adatot kér. A második tényező több dolog is lehet pl. bankkártya, PIN kód, telefon, USB kulcs, ujjlenyomat vagy akár a szemed írisze is. Mi a telefon mellett döntöttünk, és természetesen ajánlunk hozzá megbízható és biztonságos alkalmazást is.


A felhasználónév és jelszó megadása után ez az ablak jelenik meg.

Hogyan működik?

Mi történik, ha felhasználóként egy ismeretlen helyről vagy egy másik böngészőből jelentkezel be a Billingo fiókodba? Két tényezős bejelentkezés esetén a felhasználó név és jelszó megadása után a telefonodra egy fix hosszúságú, 6 számjegyből álló jelszót kapsz.  Ennek kiküldése egy speciális alkalmazás segítségével történik. A jelszó 30 másodpercig érvényes, megadása után a rendszer beléptet. Új jelszót pedig csak eszköz- vagy böngészőváltáskor kell ismételten kérned. Minden felhasználó egyedi jelszót kap, attól függetlenül, hogy egy időben próbálnak bejelentkezni.

Ezek használatát egyébként két nemzetközi szabvány szabályozza. Az időalapú, egyszer használható jelszavak (TOTP, RFC6238 ) és a HMAC alapú egyszer használható jelszavak ( HOTP, RFC4226 ).

Milyen alkalmazást válassz?

A Billingónál a nemzetközi standard implementálása mellett döntöttünk, így bármely alkalmazás használható, ami támogatja a TOTP algoritmust.

Mi azért ajánljuk a Google Authenticator alkalmazást, mert a használata egyszerű, ingyenes, és támogatja a személyes adatok QR-kódból való beolvasását is. (Androidra és iOS-re)

Nagyon fontos!

Egyik alkalmazás, így a Google Authenticator sem küld vagy tárol adatokat a mobiltelefonon kívül, az egyszeri jelszó internet kapcsolat nélkül is generálható.

Egyéb alkalmazások:

Ha nincs nálam a telefon?

Akkor sincs gond, ha nincs mindig nálad a telefonod. Az egyszer használatos jelszavakat ki is nyomtathatod. Ezek érvényessége nem időben, hanem darabban jár le, tehát miután felhasználtál egyet a jelszavak közül, utána a következőt kell használnod. Érdemes emiatt a lapon kihúzni a felhasznált jelszavakat.

Ezeket a nyomtatott lapokat tartsd mindig biztonságos helyen. Ha pedig véletlenül elveszne a lap vagy ellopnák, azonnal keresd fel az ügyfélszolgálatunkat, hogy érvényteleníthessük a jelszavaidat!

Hogyan tudom beállítani?

A kétlépcsős bejelentkezést a felhasználói fiókodban belépve, a Beállítások fül alatt tudod beállítani. Innen le tudod tölteni az alkalmazásokat is és a papíralapú jelszó listát is ki tudod nyomtatni.


Címkék

Blog cikk értesítő

Blog cikk értesítő

Iratkozz fel, ha szeretnél tudni a számlázással kapcsolatos legfrissebb hírekről és érdekelnek az akciók.

Back to Top
online számlázás vállalkozás NAV nav online számla KATA adózás könyvelés webáruház kéziszámla marketing integráció koronavírus szakértői cikk számlasablon biztonság számlázó program váltás pályázat digitális archiválás átalányadó Billingo ajánlói rendszer fintech áfa pénztárgép API ügyfélszolgálat devizás számlázás online fizetés GDPR kiva bankszámlaszám adóváltozás 2023 adózás tao webshop létrehozás digitalizáció övtj napelem-pályáza napelem pályázat napelem napkollektor pályázati kiírás tender pályázati feltételek shopify patreon etsy weboldal digitalizálás költségcsökkentés egyéni vállalkozás hipa biztosítás egészségbiztosítás vállalati egészségbiztosítás számla kelte számla teljesítés fordított áfa fordított adózás teszor teáor prémium magyar állampapír infláció inflációkövetés inflációkövető PMÁP befektetés helyi iparűzési adó iparűzési adó adókártya adóazonosító jel adóazonosító őstermelő őstermelők őstermelő adózás kiegészítő őstermelői tevékenység ingatlan bérbeadás vállalkozóként ingatlan bérbeadás lakás kiadás katásként átalányadózó lakáskiadás kiadó ház adókonferencia adózás 2023 adótörvény digitális névjegykártya beszállító beszállítás áremelés munka törvénykönyve mtk. munkajog változások minimálbér garantált bérminimum teljesítménybér szocho 30 év alatti anyák kedvezménye adómentes adóalap összeghatár adószámos magánszemély briefly meska