Most tényleg van értelme külön feltüntetni a kedvezményt a számlákon, vagy az egész csak nagy hűhó a semmiért? Szerintünk az előbbi, vagyis igencsak megéri az a néhány kattintás! Ha pedig megmutatjuk, hogy miért gondoljuk így, akkor Te is egyetértesz majd velünk. Holnaptól minden számládon ott lesznek majd az elengedett forintokra emlékeztető sorok. Na nézzük! Egyetértünk?

Te döntöd el, hogy megmutatod-e – legalábbis többnyire
Tilos? Kötelező? Vagy erről Te magad döntesz? Mielőtt belevágnánk, azért nem árt gyorsan letisztázni a törvényi előírások által meghatározott játékszabályokat sem. Az előre megállapított árengedmények esetén két opció közül választhatsz:
- A számlán már a kedvezménnyel csökkentett összeget tünteted fel, ilyenkor a kedvezmény természetesen nem szerepel a bizonylaton.
- A kedvezmény külön tételként is megjelenhet a számlán abban az esetben, ha az eredeti (vagyis engedmény nélküli) ellenértéket tünteted fel.
Többnyire tehát te döntöd el, hogy a számlákon megjeleníted-e a kedvezményeket. Viszont akadnak olyan esetek is, amikor muszáj megmutatnod a vásárlóidnak, hogy mennyire jó fej voltál. A jogszabály szerint ugyanis kötelező feltüntetni a számlán az engedmény mértékét az olyan termékeknél, ahol maga az egységár nem tartalmazza a kedvezményt.
Ha nem muszáj, akkor minek szórakozzak a számlákkal?
Leginkább azért, mert megéri! Másfelől pedig azért, mert a kedvezményt másodpercek alatt rávarázsolhatod a számlákra. Ezt egy picit lentebb részletesen is megmutatjuk, de most jöjjön a lényeg, vagyis az a 3+1 ok, amiért szerintünk hiba lenne lefelejteni a számlákról a kedvezményeket:
-
(1.) egyértelmű, miért jár a kedvezmény – a hagyományos leárazások mellett a kedvezmény származhat például:
- kupon beváltásából
- hűségpont levonásából
- számos egyéb engedményből
Ha ezt külön tételként jeleníted meg a számlán, akkor ügyfeleid mindig pontosan tudni fogják majd, hogy miért vásárolhattak olcsóbban Nálad.
-
(2.) az összevont kedvezményeken is könnyű eligazodni – arról nem is beszélve, hogy többféle kedvezmény is érvényes lehet egyszerre egy termékre. Ilyenkor szintén nem probléma, ha a vevők átlátják (és persze látják), hogy mennyi kedvezményt kaptak és miért.
-
(3.) könnyedén elkerülheted a félreértéseket – előbb-utóbb minden vállalkozó belefut majd olyan panaszokba, amelyet a termék árát és a kifizetett összeget kérdőjelezik meg. Ha pontosan, tételesen szerepel a kedvezmény a számlákon, ezeket a félreértéseket könnyedén megelőzheted/orvosolhatod.
-
(+ 1) még egy pozitív megerősítés – a számlákon feltüntetett kedvezmény legnagyobb előnye azonban mégiscsak a márkahűség kialakításában betöltött hasznos szerep. Elvégre abból probléma nem lehet, ha plusz egy felületen találkoznak egy pozitív élménnyel a vásárlóid.
Így kerül rá a kedvezmény a számlákra néhány kattintással
A Billingóval néhány másodperc alatt rábűvölheted a számlákra a kedvezményt rögzítő sort. Nincs más dolgod, mint legörgetni a „számla adatai” c. oszlop aljára, mikor új számlát állítasz ki és bepötyögni a kedvezmény mértékét, ha százalékos formában szeretnéd megadni.
Ha fix összeget engedsz el a termék árából (pl. a tizedik rendelés után 1000 ft kedvezmény jár), akkor a „mit számlázol” blokkban tudod külön tételként felvinni az engedményt. Ezt egyébként a termékadatbázisban rögzítheted is, így a jövőben bármikor egyetlen kattintással behívhatod ahelyett, hogy begépelnéd újra és úra.
Kezdj Billingózni és fedezd fel a szuper kényelmes és villámgyors e-számlázás élményét egy hónapig ingyen, kötelezettségek nélkül!
Regisztrálj a Billingóra most »