Billingo.hu A Billingo online számlázó blogja. Gyors és élvezetes elektronikus számlázás.
Blog / Tippek / Minden, amit tudni akartál☝️ a…
Tippek - 2014.03.31. - 1 p. olvasás

Minden, amit tudni akartál☝️ az időbélyegről

Minden amit tudni akartál a digitális számlázásról de soha nem merted megkérdezni rovatunk első cikkje az időbélyegekről fog szólni, melyben megpróbálunk tisztavizet önteni a pohárba és elárulni a legfontosabb tényeket amit tudnotok kell az időbélyegzésről.

Időbélyeg

Tények az időbélyegről

  • Az időbélyegeket darabáron árulják a szolgáltatók, csakúgy mint a postai bélyegeket. Általában lehet egyszerre több időbélyeget venni csomagban, minél több időbélyeget vesz az ember egyszerre egy csomagban, annál olcsóbb a darabár - A Billingo így vásárolja az időbélyegeket és jelenleg így is árulja őket
  • Jelenleg Magyarországon kötelező elektronikus számlán az időbélyeg elhelyezése - függetlenül a 2013. januárjában életbe lépett törvénytől.

Mi az az időbélyeg?

Bár a végeredmény nagyjából ugyanaz, a postai bélyeg és az időbélyeg is számlánként (jó, postai úton lehet egy levélben lehet egyszerre több számlát is tenni, de akkor meg nehezebb a levél, ne akadjunk most fent ezen :)) kerül számításra, azonban okban és technikailag nem is lehetnének különbözőbbek. Míg a postai bélyeg a számla továbbítására szolgál, addig az időbélyeg arra hivatott, hogy egy EU szinten minősített szolgáltató - aki ellenőrzötten pontos órával rendelkezik - biztosítja, hogy egy adott számla mikor lett kiállítva. Ez a dátum pecsét bonyolult titkosító algoritmusoknak (matematikai varázslatok, erre most nem térünk ki) köszönhetően nem módosítható és nem is törölhető a számláról anélkül, hogy a számla nem sérülne.

Hogyan tehetek időbélyeget a számlámra?

Az időbélyeg automatikusan rákerül az elektronikus számlára, ezért ezzel kapcsolatban semmi teendőd nincs.

Mi lesz a többi számlámmal?

Fontos megjegyeznünk, hogy jelenleg nem kell megkülönböztetni az elektronikus számlákat a hagyományos papír alapon előállított számláktól, így folyamatosan létrehozható elektronikus és nem-elektronikus számla a rendszerben, akár számlánként változtatva. Az egyetlen szabály, hogy a papír alapú számlákat papíron kell megőrizni és egy esetleges hatósági ellenőrzés során bemutatni, míg az elektronikus számlákat digitálisan számítógépen kell bemutatni.

Címkék

Blog cikk értesítő

Blog cikk értesítő

Iratkozz fel, ha szeretnél tudni a számlázással kapcsolatos legfrissebb hírekről és érdekelnek az akciók.

Back to Top
online számlázás vállalkozás NAV nav online számla KATA adózás könyvelés webáruház kéziszámla marketing integráció koronavírus szakértői cikk számlasablon biztonság számlázó program váltás pályázat átalányadó digitális archiválás Billingo ajánlói rendszer fintech áfa API pénztárgép ügyfélszolgálat devizás számlázás online fizetés GDPR bankszámlaszám kiva adóváltozás 2023 adózás tao webshop létrehozás digitalizáció adóbevallás egészségbiztosítás vállalati egészségbiztosítás adathalászat övtj napelem-pályáza napelem pályázat napelem napkollektor pályázati kiírás tender pályázati feltételek shopify patreon etsy weboldal digitalizálás költségcsökkentés egyéni vállalkozás hipa biztosítás kiégés burnout esélyegyenlőség társadalmi felelősségvállalás számla kelte számla teljesítés fordított áfa fordított adózás teszor teáor prémium magyar állampapír infláció inflációkövetés inflációkövető PMÁP befektetés helyi iparűzési adó iparűzési adó adókártya adóazonosító jel adóazonosító őstermelő őstermelők őstermelő adózás kiegészítő őstermelői tevékenység ingatlan bérbeadás vállalkozóként ingatlan bérbeadás lakás kiadás katásként átalányadózó lakáskiadás kiadó ház adókonferencia adózás 2023 adótörvény digitális névjegykártya beszállító beszállítás áremelés munka törvénykönyve mtk. munkajog változások minimálbér garantált bérminimum teljesítménybér