Gyakran fizetnek késve az ügyfeleid, de nem akarsz folyton a fizetési felszólítások megírásával bajlódni? Akkor küldj automatikus értesítőket a Billingóval. Mutatjuk, hogyan csináld és mire kell odafigyelned közben.

Miért van szükség a fizetési értesítőkre?
Találkoztál már olyan ügyféllel, akit nemcsak a rendszeres vásárlásai, hanem az állandóan késő fizetései miatt is megjegyeztél? Akkor tudod, hogy mennyire időrabló és bosszantó feladat minden egyes alkalommal megírni a fizetési felszólítást.
Ha eddig elkerültek a hasonló partnerek, akkor igazán szerencsésnek mondhatod magad. Viszont bármelyik partnereddel előfordulhat, hogy elfelejt kifizetni egy számlát. Ezeket a kellemetlen pillanatokat előzheted meg egy fizetési emlékeztetővel és felszólítással.
Automatizált fizetési értesítők
És erre mégis kinek van ideje? Kérdezhetnéd teljesen jogosan. Viszont a Billingóval a fizetési értesítőket is automatizálhatod. Nincs más dolgod, mint kiválasztani egyet az előre megírt sablonok közül és eldönteni, hogy a fizetési határidő előtt/után hány nappal küldje ki azt helyetted a program. Az értesítőket ráadásul az ügyfelekhez rendeled hozzá, így az minden egyes jövőbeli, az adott partner részére kiállított számlára érvényes lesz.
Így készíts automatizált fizetési értesítőket a Billingóval
1. lépés - Miután beléptél a fiókodba, - amit innen is megtehetsz – kattints a Beállítások » Értesítések menü jobb felső sarkában található Új értesítés gombra.
2. lépés - Itt kiválaszthatod, hogy melyik sablont szeretnéd használni, sőt, akár át is írhatod annak szövegét. Célszerű olyan nevet és tárgyat adnod az értesítőnek, amiből a vásárlód azonnal tudja majd, hogy kitől kapta.
3. lépés - Állítsd be, hogy teljesítési határidő előtt vagy után hány nappal továbbítsa a Billingo az üzenetet a jövőben.
4. lépés - Ne felejtsd ki a két legfontosabb adatot sem, pillants egy kicsit lejjebb.
Két adat, amit rengeteg felhasználó elfelejt kitölteni az értesítőn
Az aláírásban és az értesítő szövegében egyaránt megadhatod a céged nevét, viszont ez nem dinamikus változó, vagyis a rendszer nem tölti ki automatikusan. Ezért neked kell beírnod, különben a felszólításban a “Cégnév” sablon jelenik csak meg, így ügyfeleid nem tudják majd kitől is kapták ez emlékeztetőt. És persze a bankszámlaszámot is célszerű megadni, ha azt szeretnéd, hogy a felszólítás elérje a hatását, és vásárlód valóban fizessen.
Ellenőrizd, hogy a te fizetési értesítőid helyesen vannak-e megírva, lépj be Billingo-fiókodba »