2014. augusztus 31. óta a 48/2013. (XI. 15.) NGM rendelet alapján számtalan vállalkozás kötelezett online pénztárgépet használni.

De kik az érintettek, milyen tevékenységi körök részére kötelező az online pénztárgép használata és vannak-e kivételek? Ezekre a kérdéseket gyűjtöttük össze a válaszokat.
Ki kötelzett online pénztárgép használatra?
Az NGM rendelet 1. melléklete szerint nyugtaadási kötelezettségüknek kizárólag online pénztárgéppel tehetnek eleget
- a gyógyszertárak,
- a 2009. október 15. napján hatályos TEÁOR ’08 46.2-46.7 szerinti nagykereskedelmi tevékenységet folytató adóalanyok és üzletek a kiskereskedelmi tevékenységük tükrében, valamint
- a 2009. október 15. napján hatályos TEÁOR ’08 47.1-47.7 és 47.91 szerinti kiskereskedelmi, az 56.1 és 56.3 szerinti vendéglátási (kivéve a mozgó szolgáltatásnyújtást). Az 55.1-55.3 szerinti szálláshely-szolgáltatási, a 77.1-77.2 és 77.33 szerinti kölcsönzési és a 95.1-95.2 szerinti javítási tevékenységet folytató valamennyi adóalany, üzlet és mozgóbolt.
A kivételek
Ez utóbbi kategóriából a rendelet nem vonatkozik a
- a betétdíjas göngyöleget visszaváltó üzletekre,
- a csomagküldő kereskedelmet végzőkre, kivéve azok nyílt árusítást végző üzleteire, bemutatótermeire,
- az ipari - kivéve élelmiszeripari - tevékenységet folytató egyéni vállalkozóra, ha termelő és értékesítő tevékenységét ugyanabban a helyiségben folytatja,
- a termelői borkimérést végzőkre,
- az utazási irodákra, utazási ügynökségekre, turisztikai szolgáltató irodák utazási szolgáltatásai tekintetében.
Online pénztárgép helyett számlázni is lehet
Azok a pénztárgép használatra kötelezettek, akik nem szeretnének pénztárgépet vásárolni, azok minden gazdasági eseményről számlát kötelesek kiállítani. A kiszámlázott tételeket pedig tárgyhót követő 15-ig, az erre a célra bevezetett PTGSZLAH nyomtatványon, havonkénti bontásban, tételesen kötelesek bevallani. Erről bővebben már itt írtunk korábban.